Nowości i komunikaty z Allegro

Zmiany w Regulaminie Allegro (31 marca 2006) (2006-03-31)

Witamy,

Informujemy, że dziś (w piątek, 31 marca) wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Allegro i w określonych zapisach Pomocy.

 • Zgodnie z zapowiedzią sprzed kilku dni, jutro (1 kwietnia) zmienia się system faktur. Do zmiany tego systemu został dostosowany odpowiedni fragment Regulaminu Allegro (część Faktury VAT w załączniku 3) oraz stosowne zagadnienia Pomocy.

Ponadto:

 1. Wymogi stawiane Sprzedającym, którzy handlują programami na licencji GNU, zostały złagodzone (odpowiedni zapis znajduje się w punkcie 13 listy Towary, których wystawienie na aukcji wymaga spełnienia dodatkowych warunków, znajdującej się w załączniku 2 do Regulaminu serwisu).
 2. Zasady dotyczące wystawiania komentarzy zostały uściślone (w Pomocy - w nowym zagadnieniu Zasady dotyczące wystawiania komentarzy, gdzie prowadzą linki dołączone do artykułu 13 Regulaminu).
 3. W Regulaminie, w punktach 5.2 i 5.3, została dodana informacja, że obowiązek aktualizacji danych nie dotyczy nazwy użytkownika.
 4. Dokonaliśmy korekty punktu 12.2 Regulaminu oraz załącznika 4:

  Pkt 12.2

  (poprzedni zapis) Allegro nie ponosi odpowiedzialności za jakość, bezpieczeństwo lub legalność towarów bądź usług sprzedawanych w ramach aukcji, prawdziwość i rzetelność ich opisu, zdolności Sprzedających do ich sprzedaży oraz wypłacalności Użytkowników składających oferty kupna.

  (obecny zapis) Allegro nie ponosi odpowiedzialności za jakość, bezpieczeństwo lub legalność towarów bądź usług sprzedawanych w ramach aukcji, prawdziwość i rzetelność ich opisu, zdolność Sprzedających do ich sprzedaży oraz wypłacalność Użytkowników składających oferty kupna.

  Załącznik 4

  Korekta dotyczyła zaktualizowania nazwy strony, przywoływanej w załączniku. Nazwa Wydarzenia została zastąpiony nową nazwą tej strony - Nowości i komunikaty.

 5. Procedura zwrotu nadpłaty uległa modyfikacji (aktualne zasady zostały opisane w części Zwrot nadpłaty załącznika 3).

 6. Problem manipulacji słowami kluczowymi został szerzej objaśniony w Pomocy.

Wszystkie punkty Regulaminu, które uległy zmianie, zostały oznaczone pogrubionymi cyframi. Opisane powyżej modyfikacje zasad obowiązują od godziny 15:05 w piątek, 31 marca 2006 roku.

Jeśli nie akceptujesz wprowadzonych zmian, możesz rozwiązać umowę serwisem (więcej informacji).

Pozdrawiamy,
Zespół Allegro


 • Pełny tekst Regulaminu Allegro
 • Ogólne informacje o zasadach na Allegro w Pomocy
 • Podyskutuj o zmianach Regulaminu na forum
 • Komunikat w oryginalnej wersji dostępny na stronie Alegro
  wszystkie komunikaty

  Najnowsze wpisy premium

  Zobacz wszystkie wpisy.

  Dodaj wpis »

  © 2005 - 2019 by ebiznes e-biznes własny biznes