Nowości i komunikaty z Allegro

Zmiana w ustawieniach powiadomień Allegro (2006-04-11)

Witamy,

Informujemy, że dokonaliśmy podziału opcji E-mail o wygraniu/niewygraniu aukcji, która znajduje się na stronie Moje Allegro > Ustawienia > Powiadomienia. Dotychczas Kupujący decydował za pomocą tej opcji, czy będzie otrzymywał dwa rodzaje powiadomień od serwisu: e-maile wysyłane z chwilą zakupu przedmiotu oraz w przypadku gdy nie wygrał aukcji, w której licytował.

W miejsce jednej opcji zarządzającej obydwoma powiadomieniami zostały wprowadzone dwie opcje. Każda odnosi się do określonego typu e-maili wysyłanych Kupującemu przez Allegro:

 1. E-mail o wygraniu aukcji/kupnie przez Kup Teraz,
 2. E-mail o niewygraniu aukcji.

Otrzymywanie e-maili z potwierdzeniem zakupu przedmiotu jest odtąd ustawione u wszystkich Użytkowników na stałe i nie da się go wyłączyć. Natomiast otrzymywanie informacji o niewygraniu aukcji można uruchomić lub wyłączyć, podobnie jak pozostałe wymienione na tej stronie powiadomienia.

Osoby, które wcześniej wyłączyły u siebie opcję E-mail o wygraniu/niewygraniu aukcji, po jej rozdzieleniu:

  - mają aktywną opcję E-mail o wygraniu aukcji/kupnie przez Kup Teraz;
  - mają nieaktywną opcję E-mail o niewygraniu aukcji.


Użytkownicy serwisu, którzy korzystali z tych powiadomień, po rozdzieleniu opcji mają aktywne otrzymywanie obu typów e-maili.

Liczymy na to, że wprowadzenie stałego powiadomienia o zakupie zmniejszy liczbę występujących nieporozumień między Kontrahentami. Wynikały one z tego, że niektórzy spośród Kupujących, nie otrzymując tych powiadomień, nie wiedzieli, że wygrali aukcję lub kupili przedmiot i są zobowiązani zapłacić Sprzedającemu.

Pozdrawiamy,
Zespół Allegro

 • Sprawdź swoje ustawienia powiadomień od serwisu
 • Skomentuj podział opcji na forum
 • Komunikat w oryginalnej wersji dostępny na stronie Alegro
  wszystkie komunikaty

  Najnowsze wpisy premium

  Zobacz wszystkie wpisy.

  Dodaj wpis »

  © 2005 - 2019 by ebiznes e-biznes własny biznes