Nowości i komunikaty z Allegro

'Sztuki' lub 'komplety' w formularzu sprzedaży i na stronie przedmiotu (2006-05-09)

Witamy,

Informujemy, że w formularzu sprzedaży dodaliśmy opcję komplety. Pozwala ona Sprzedającym precyzyjniej określić, czego dotyczy cena widoczna dla Kupujących na stronie oferowanego przedmiotu.

Wśród towarów sprzedawanych na Allegro są takie, których nie sprzedaje się pojedynczo, ale np. w parach. Dotychczas na stronie przedmiotu Kupujący widzieli cenę za sztukę. Jeśli oferta dotyczyła np. butów, rękawiczek, felg samochodowych, zapis ten bywał mylący. Obecnie Sprzedający może dokładniej określić, czy cena dotyczy pojedynczych przedmiotów, czy pary lub całego zestawu. Wystarczy, że w formularzu sprzedaży zaznaczy odpowiednią opcję - sztuk lub kompletów. Informacja taka pojawi się na stronie przedmiotu.

Ponadto w wieloprzedmiotowej ofercie Kup Teraz, na stronie przedmiotu będzie odtąd widoczna liczba dostępnych sztuk/kompletów, obok liczby wystawionych. Jeśli Sprzedający wystawił np. 50 kompletów w ofercie, a sprzedał już 33, na stronie przedmiotu Kupujący zobaczą informację:

Dostępna liczba kompletów: 17 z 50 wystawionych

Wprowadzone zmiany były często sugerowane przez Sprzedających, m.in. na forum Café Allegro. Powinny ograniczyć liczbę nieporozumień między Kontrahentami, wynikających z niejednoznaczności dotychczasowego zapisu.

Zachęcamy Sprzedających do wybierania kompletów, jeśli oferta dotyczy towaru, który nie jest sprzedawany na sztuki. Jeśli określenie "komplet" będzie wymagało uściślenia (w przypadku sprzedaży takich towarów, jak np. baterie czy felgi samochodowe), można to zrobić w opisie przedmiotu.

Prosimy też o zgłaszanie uwag, czy nowy zapis jest zrozumiały dla Kupujących. Swoje uwagi można przekazać na forum Café Allegro lub przesyłając nam e-mail za pomocą formularza kontaktowego.

Pozdrawiamy,
Zespół Allegro

 • Co sądzisz o nowej opcji? (wątek na forum)
 • Komunikat w oryginalnej wersji dostępny na stronie Alegro
  wszystkie komunikaty

  Najnowsze wpisy premium

  Zobacz wszystkie wpisy.

  Dodaj wpis »

  © 2005 - 2019 by ebiznes e-biznes własny biznes