Nowości i komunikaty z Allegro

Nowa kategoria główna "Nieruchomości" - osobny cennik i inne zasady sprzedaży (2006-08-30)

Witamy,

Informujemy, że zgodnie z zapowiedzią, w środę, 30 sierpnia, uruchomiliśmy nową kategorię główną - Nieruchomości.

Ze względu na specyfikę handlu nieruchomościami w nowej kategorii obowiązują inne zasady niż w pozostałych. Oferty kupna nieruchomości nie są wiążące dla stron, a finalizacja transakcji zależy wyłącznie od dobrej woli Sprzedającego i Kupującego.

Dla przedmiotów wystawianych w kategorii Nieruchomości obowiązuje osobny cennik. Opłata za wystawienie przedmiotu lub usługi w tym dziale jest stała i wynosi - 20 zł. Sprzedaż nie jest objęta prowizją. Stawki za opcje dodatkowe także różnią się od tych, które dotyczą pozostałych kategorii - więcej informacji na ten temat można znaleźć w Pomocy.

Struktura nowej kategorii różni się znacznie od dotychczasowej podkategorii wchodzącej w skład działu Pozostałe. Nieruchomości zostały podzielone według rodzaju oferty (sprzedaż/wynajem), rodzaju nieruchomości i lokalizacji. Wkrótce będzie w niej można korzystać także z parametrów filtrowania, wybierając np. powierzchnię, liczbę pokoi, rodzaj ogrzewania czy typ zabudowy.

Przedmioty wystawione w dotychczasowej podkategorii Nieruchomości zostały automatycznie przeniesione do nowej kategorii głównej.

W dniu uruchomienia nowej kategorii doszło też do zmian w Regulaminie, które umożliwiają składanie w niej niewiążących strony ofert kupna. Rozszerzony został także cennik Allegro (o osobne tabele dotyczące nowej kategorii). Szczegółowe informacje na temat tych zmian znajdują się w osobnym komunikacie. Nowe stawki obejmują przedmioty wystawione kategorii Nieruchomości od godz. 12:00, 30 sierpnia.

Wyodrębnienie Nieruchomości do poziomu kategorii głównej ma na celu zwiększenie widoczności tego działu Allegro. Liczymy na to, że większa dostępność oraz dostosowanie cennika i zasad obowiązujących w kategorii do specyfiki handlu nieruchomościami przyspieszą rozwój tej kategorii.

Pozdrawiamy,
Zespół Allegro

 • Nieruchomości
 • Co się zmieniło? (FAQ)
 • Podyskutuj o nowej kategorii na forum
 • Komunikat w oryginalnej wersji dostępny na stronie Alegro
  wszystkie komunikaty

  Najnowsze wpisy premium

  Zobacz wszystkie wpisy.

  Dodaj wpis »

  © 2005 - 2019 by ebiznes e-biznes własny biznes