Jak sprzedać samochód na Allegro?

Zastanawiasz się, jak sprzedać samochód na Allegro, jak poprawnie wystawić aukcję, a przez to zwiększyć skuteczność sprzedaży?

Kiedyś najpopularniejszym sposobem sprzedaży auta było wystawienie ogłoszenia w prasie. Właściwie wszystkie dzienniki miały oferowały dział ogłoszeń drobnych, gdzie można było opublikować ogłoszenie. Popularna swego czasu była i telegazeta. Ale dziś to właściwie historia. Dziś samochód sprzedaje się przede wszystkim przez Internet. Najpopularniejszym portalem jest otoMoto.pl. Tutaj pośród kilkuset tysięcy aut wybierają miliony potencjalnych klientów. Warto dodać, że portal ten powiązany jest z popularnym Allegro.pl, i tak ogłoszenie z oto.Moto.pl, jest widoczne i na Allegro w ramach jednej opłaty. Internet to przyjazne narzędzie.

Aby pośród wielu setek aut ktoś zainteresował się ogłoszenie, to należy je wyróżnić. Bo jak wiadomo — reklama to dźwignia handlu. Mimo że najważniejszym z kryteriów zakupów wydaje się być cena, to jednak te inne kryteria są decydujące o zainteresowaniu potencjalnego kupca.

 

Jak sprzedać samochód?

 

Dobre ogłoszenie powinno być napisane według następujących kryteriów:

  • poprawny język (używanie polskich znaków, brak błędów ortograficznych etc.),

  • wystawiając aukcje na Allegro – warto zwrócić uwagę na tytuł wpisu, bowiem to on tak naprawdę zachęca do odwiedzenia aukcji, nie przesadzajmy z dużymi literami i wykrzyknikami. Co najważniejsze umieśćmy tytuł konkretny adekwatny do tego co sprzedajemy, to właśnie dzięki niemu kupujący będzie mógł znaleźć nasze ogłoszenie.

  • rzeczowość w stanie technicznym pojazdu (przebieg, stan, historia napraw i przeglądów),

  • brak oklepanych sloganów (takich jak: igłą, nówka, absolutnie bezwypadkowy, malina, od emeryta itp.)

  • zachęta do zobaczenia pojazdu połączonego z jazdą próbną…

 

Drugą kwestią, w sprzedaży samochodu przez allegro, są zdjęcia przedstawiające samochód: wysoka jakość tych zdjęć (najlepiej dobrym aparatem a nie np. komórką), fotografie wnętrza widzianego z perspektywy kierowcy i pasażerów (warto, by samochód był umyty i wysprzątany), zdjęcie wysprzątanego bagażnika, opon (także ewentualnych zimówek).

Także jeśli samochód ma jakieś niedociągnięcia — świadomy kupujący zdaje sobie sprawę, że używany samochód nie może być w stanie jak po opuszczeniu fabryki— warto o tym wspomnieć i pokazać na zdjęciach. Jest to sposób na zyskanie zaufania.

Należy też pamiętać, aby na zdjęciu widać było tablicę rejestracyjną — to także u kupującego wzbudza zaufanie, że sprzedawca nie ma nic do ukrycia. Ponadto, warto podać numer VIN, tak aby każdy kto zechce zakupić auto, miał świadomość z jakiego źródła ono pochodzi.

Gdy już umieścimy ogłoszenie według opisanych kryteriów nie pozostaje nic innego, jak czekać na zainteresowanie klienta.

+ Dodaj wpis

Najnowsze wpisy premium

Zobacz wszystkie wpisy.

Dodaj wpis »

© 2005 - 2013 by ebiznes e-biznes własny biznes