Rodzaje aukcji i sposoby licytacji

Jak już wiesz, Allegro zostało stworzone do wystawiania towarów na aukcje, czyli teoretycznie zakup każdego towaru powinien być poprzedzony licytacją. W praktyce jednak wygląda to trochę inaczej. W tym rozdziale przedstawię wszystkie możliwe kombinacje aukcji, z jakimi możesz mieć do czynienia na Allegro.

Tradycyjna licytacja.

Jeden przedmiot sprzedawany jest osobie, która zaoferuje za niego najwyższą kwotę.

Licytacja wieloprzedmiotowa.

Sprzedający posiada więcej niż jedną sztukę oferowanego towaru, a zwycięzców takiej aukcji może być więcej niż jeden. Dodatkowo, każdy z użytkowników może zgłosić chęć zakupu więcej niż jednej sztuki towaru. Po zakończeniu licytacji wygrywają osoby pierwsze na liście, dla których starczy przedmiotów (standardowo zaznaczani są na pomarańczowo). Osoba ostatnia na liście zwycięzców może nie otrzymać całej licytowanej ilości towaru, a tylko taką, jaka przysługuje jej z puli przedmiotów, po odjęciu wszystkich sztuk zakupionych przez osoby, które są wyżej na liście zwycięzców.

Pamiętaj, że w licytacji takiej podajesz ofertę cenową, która dotyczy jednej sztuki towaru, a ostateczna cena będzie ustalona na poziomie oferty osoby, która zaoferuje najmniej, a mimo to zostanie zwycięzcą aukcji.

 

Licytacja z możliwością szybkiego zakupu ("Kup Teraz")

Możesz spotkać się na Allegro z licytacją, która będzie posiadała również ofertę "Kup Teraz". Znaczy to, że możesz wziąć udział w licytacji i być może kupić przedmiot taniej, albo kupić go od razu korzystając z przycisku "Kup Teraz".
Uwaga! Możliwość skorzystania z oferty "Kup Teraz" wygasa wraz ze złożeniem pierwszej oferty w licytacji lub po przekroczeniu ustalonej przez Sprzedającego ceny minimalnej.

Licytacja z ceną minimalną.

Licytacja taka kończy się sprzedażą przedmiotu tylko wtedy, gdy zostanie osiągnięta cena minimalna, ustalona przez Sprzedającego. Cena ta nie jest jawna i w większości przypadków Sprzedający nie chcą jej podawać nawet osobiście osobom licytującym.
Uwaga! Często używany na Allegro skrót "BCM" znaczy "Bez Ceny Minimalnej", czyli za ile wylicytujesz, za tyle kupujesz.

Warto też wspomnieć, jak działa system składania ofert w licytacjach, działający na Allegro. Otóż oferta, jaką podajesz na Allegro powinna być maksymalną, za jaką chcesz dany przedmiot kupić. Nie jest to oczywiście obowiązkowe, gdyż w każdej chwili możesz podać kwotę wyższą, np. gdy inny licytujący Cię przebije. Allegro automatycznie ustanawia minimalną kwotę przebicia, odpowiednią dla aktualnej ceny przedmiotu:

  • 1 - 4.99 - 0.25zł
  • 5 - 24.99 - 0.50zł
  • 25 - 99.99 - 1zł
  • 100 - 249.99 - 2.50zł
  • 250 - 499.99 - 5zł
  • 500 - 999.99 - 10zł
  • 1000 - 2499.99 - 25zł
  • 2500 - 4999.99 - 50zł
  • powyżej 5000 - 100zł
Komentarze::.
Autor: kolo         Data: 2013-11-24 23:58:53
Witam

Mam prośbę o podzielenie się Waszymi doświadczeniami nt. promocji aukcji na Allegro. Wystawiam wiele przedmiotów z tematyki tzw. oldschoolu komputerowego, akcesoriów i elektroniki, konsole, gry i.t.p.

Moim zdaniem, ciekawe, czasem kolekcjonerskie przedmioty w dostępnych cenach (użytkownik: krzysztofm30 - jakby ktoś chciał sprawdzić). Bawię się tym od kilku lat.

Mam do Was pytanie, jak rozreklamować tego typu aukcje, szczególnie jeżeli chodzi o przedmioty kolekcjonerskie ?

Pozdr
Autor: Nasa         Data: 2012-09-11 13:26:50
Hey! Mam pytanie skąd masz te informacje, uważam, że są bardzo dobre i chciałabym dowiedzieć się więcej o tym. Na ich strownie internetowej za bardzo nie moge o tym znaleść a potrzebuje rzetelnej informacji. Pozdrawiam
Autor: słon         Data: 2012-02-09 18:45:01
ja licytuje non stop conajmniej 4 razy dziennie i4 aukcje pozdrawiam
Autor: krzyzak55         Data: 2011-05-22 10:44:47
dotyczy 1601677877 |kupujący tłumaczy o przypadkowej licytacji ,czy jest ona wiążąca? proszę o konsekwencje prawne i allegro dla obu stron pozdrawiam .GT
Autor: Mateusz         Data: 2010-02-07 22:15:40
Jeszcze inne podejscie do tematu konkursów, aukcji, licytacji...

Wyobraźcie sobie prawdziwy Dom Aukcyjny. Dzień Aukcyjny, z za biurka słychać donosny głos Licytatora, trzask drewnianego młotka, po raz pierwszy... po raz drugi ... po raz trzeci..

Po kilku miesiącach pracy, udało przeniesć się stacjonarny Dom Aukcyjny do cyberprzestrzeni.

Powstał Serwis o wszystko mówiącej nazwie [url]http://targujesie.pl[/url]

Licytacje odbywaja się od poniedziałku do piątku, od godziny 16-tej. Na żywo, prowadzone przez "żywych" Licytatorów, za pomocą Aukcyjnego Czatu Internetowego.


Licytowane przedmioty pochodzą ze sklepów internetowych. Licytator podając cenę wywoławczą, która jest odpowiednio mniejsza od tej sugerowanej w sklepie o około 20%-40%, zaprasza tym samym do podbijania osoby licytujące.

Osoba taka, już po wygranej licytacji kierowana jest do danego sklepu internetowego i tam, oczywiscie za wytargowaną cenę ustala już sposób zapłaty, przesyłki.

Daję to 100% bezpieczeństwo, oraz szybkosć realizacji.


Zapraszamy Wszystkich chcących wziąsć udział w licytacji, od poniedziałku do piątku na godzinę 16tą.

Rejestracja jak i udział w licytacji jest bezpłatny, nie ma przez to co prawda absurdalnie niskich cen przedmiotów, ale każdy może liczyć na zakupy, 20%-40% taniej niż w Sklepie Internetowym.

Przekonajcie się sami !!!

Mateusz
Wszystkich komentarzy: 20
Przejdź do strony: 1 2
Dodaj swój komentarz


© 2005 - 2024 by ebiznes e-biznes własny biznes