Allegro lekarstwem na kryzys?

Trzy sposoby na zaoszczędzenie i zarobienie pieniędzy (nie tylko w kryzysie) dzięki Alegro

Uwaga! Porady tu opisane dotyczą serwisu Allegro.pl.
Jeżeli jeszcze nie masz w nim konta – zarejestruj się teraz.

Przedstawię Ci teraz trzy sposoby zaoszczędzenia i zarobienia pieniędzy dzięki Allegro nawet, jeżeli nie odczuwasz jeszcze kryzysu na własnej skórze. Nawet jeżeli uważasz, że Twoja sytuacja finansowa jest stabilna i nie obawiasz się o swoją przyszłość – przeczytaj ten artykuł, aby zdobyć kilka dobrych nawyków finansowych i szans na oszczędzenie lub zdobycie dodatkowych pieniędzy.

Pierwsza moja propozycja dotycząca oszczędzania dzięki Alegro to oczywiście – zakupy na tej platformie. Szczególnie polecam zakupy produktów używanych. Dlaczego? Samochód po wyjechaniu z salonu traci 20% wartości. Nawet, jeżeli był używany tylko 5 minut, jego właścicielowi nie uda się sprzedać go po cenie, za którą go nabył. Podobnie jest z innymi przedmiotami. Notują one bardzo duży spadek wartości szczególnie w pierwszych miesiącach użytkowania.

Jeżeli zatem zamiast kupować coś nowego ze sklepu – poszukasz podobnego przedmiotu, używanego kilka miesięcy na Allegro – możesz zaoszczędzić nawet połowę jego kosztu! Oczywiście musisz zwrócić uwagę, w jakim stanie jest przedmiot, czy w ogóle jest sprawny itp. Nie oznacza to oczywiście, że tanie są wyłącznie wadliwe przedmioty. Poszukaj na nie wyróżnionych aukcjach z licytacją, gdzieś na końcu listy wyników. Na pewno znajdziesz coś interesującego :-)

Drugim pomysłem na zdobycie dodatkowych pieniędzy dzięki Allegro jest sprzedaż. Rozejrzyj się po domu, strychu, piwnicy. Zastanów się nad każdą rzeczą, książką, meblem, które posiadasz, a z których już nie korzystasz lub korzystasz sporadycznie. Zapewne trzymasz sporą liczbę przedmiotów, które „mogą się kiedyś przydać”. Jeżeli nie korzystałeś/aś z nich w przeciągu ostatnich sześciu miesięcy – uwierz mi – nie przydadzą Ci się. Możesz je z czystym sumieniem sprzedać przez Alegro.

Włóż je wszystkie do jednego kartonu lub ustaw w jednym kącie. Następnie zrób im zdjęcia i stwórz opisy w edytorze tekstowym. Jak wszystko będzie opisane – zabierz się za wystawianie aukcji. To bardzo ważne, żeby aukcje wystawić mniej więcej w tym samym czasie, gdyż licytujący zainteresowani jednym przedmiotem mogą zamówić inny – płacąc tylko raz za wysyłkę. Oczywiście musisz o tym wspomnieć w opisie każdej aukcji.

Tytuł każdej aukcji zacznij od słów „WYPRZEDAŻ KRYZYSOWA”. W ten sposób przyciągniesz do swoich aukcji poszukiwaczy okazji, a także wypromujesz ją na łamach tego serwisu, gdyż pod tym artykułem każdy czytelnik znajdzie link do aukcji opisanych w ten sposób.

Ważnym elementem przyciągającym kupujących jest oczywiście cena. Rzeczy używane polecam wystawiać na aukcjach z licytacją (bez ceny minimalnej) z ceną wywoławczą na poziomie 20-70% wartości rynkowej, w zależności od stopnia zużycia, potencjalnego zainteresowania oraz wieku przedmiotu. Jeżeli obecne zainteresowanie przedmiotem jest duże (można to sprawdzić przez przejrzenie historii zakończonych aukcji) – można zaryzykować wystawienie od 1 zł bez ceny minimalnej. Jeżeli jednak na Alegro nie ma podobnych przedmiotów – radzę wystawiać po cenie bliskiej oczekiwanej ceny końcowej.

Trzeci sposób – TURBO STRATEGIA AUKCYJNA – to połączenie dwóch wymienionych wyżej akcji. W skrócie można napisać w ten sposób: kup używany przedmiot na allegro, eksploatuj go tak długo jak potrzebujesz, a gdy nie będziesz go już potrzebować – wystaw ponownie na Allegro.

Spójrz, jakie korzyści daje Ci wdrożenie tej TURBO strategii. Załóżmy, że musisz kupić wózek dla swojego nowo narodzonego dziecka. Przeciętny człowiek nie mający pojęcia o aukcjach internetowych idzie do sklepu i wydaje min. 1500 zł na przedmiot, który de facto posłuży mu ok. roku.

Ty jednak – po lekturze tego artykułu – wiesz, że na Allegro możesz kupić wózek taniej. Odnajdujesz aukcję, w której interesujący Ciebie model jest w bardzo dobrym stanie i udaje Ci się go kupić za – powiedzmy – 1000 zł.

Jak wiadomo, dziecko dosyć szybko z wózka wyrasta, a Tobie udało się nie zniszczyć go zbytnio i ponownie wystawiasz go na Allegro. Twoja oczekiwana cena to 500 zł i za tyle udaje Ci się go ponownie sprzedać. Oczywiście nie oznacza to, że jest to maksymalna cena, na którą zgodziliby się potencjalni nabywcy. Prawdopodobnie uda Ci się go sprzedać za więcej, a kupić za mniej, ale dla uproszczenia i pewnego uśrednienia transakcji – zostańmy przy tych wartościach ;)

Zatem Twój wydatek na wózek to 1 000 zł za który go kupiłeś minus 500 zł za które go sprzedałaś = jedyne 500 zł! To 1/3 tego, co zapłaciłby zwykły śmiertelnik, nieobeznany z Internetem.

Przytoczony tutaj przykład nie jest odosobniony. Podobne rozumowanie można przeprowadzić dla dowolnie innego przedmiotu, np. telefonu komórkowego. Załóżmy, że zawsze chcesz mieć najnowszy model telefonu komórkowego. Często bywa tak, że zanim dany telefon wejdzie do Polski – na Allegro są już wystawiane używane egzemplarze z USA. Kupując taki przedmiot, a po kilku miesiącach sprzedając (gdy wejdzie kolejny model), faktyczne wydatki na aparaty telefoniczne mogą zmaleć o 80%, a Twoje zadowolenie z ich posiadania – spadnie tylko nieznacznie.

Podsumowując – poważnie zastanów się, czy nie warto wyrobić w sobie umiejętności skutecznego kupowania i sprzedawania na Allegro. Być może teraz nie interesuje Cię nabywanie używanych rzeczy albo rozstawanie się z „mogącymi się kiedyś przydać” przedmiotami. Faktem jest jednak pogłębiający się kryzys gospodarczy, a rozsądek i oszczędność to najważniejsze narzędzia, które mogą Ci pomóc go przetrwać.

Komentarze::.
Autor: Lidka         Data: 2011-06-14 10:18:41
Prowizje na aaledrogo coraz droższe, lepiej sprzedawać tam, gdzie nie ma opłat, takich miejsc jest wiele, http://sprzedajemy.pl to też dobry pomysł, zwłaszcza kiedy do sprzedania mamy samochód, coraz więcej ofert mają.
Autor: aga24         Data: 2010-09-23 16:35:28
No własnie konkurencja, niech tylko zaczyna działać, póki co to allegro nie boi sie konkurencji.
Autor: joahim         Data: 2010-07-28 20:48:43
a ja znalazlem lepsze okazje na www.najtaniej-w.pl
Autor: goooo         Data: 2010-02-23 22:46:47
PROWIZJA + KWOTY NIEBOTYCZNE ZA WYSTAWIENIE AUKCJI
TOTALNA BZDURA!!!
WSZYSTKO O 100% za DROGO!!!!!
mam nadzieję że konkurencja zacznie działać i w końcu zniżą ceny i prowizje
Autor: Luki3214         Data: 2009-04-13 10:12:48
Jasne! nie licząc prowizji chyba!
zapłaciłem 100PLN! za sprzedaż malucha który kosztował 500PLN! Prosta rachuba. 100PLN w plecy!
Wszystkich komentarzy: 5
Przejdź do strony: 1
Dodaj swój komentarz


© 2005 - 2024 by ebiznes e-biznes własny biznes