Porady dla sprzedających na Allegro

Być może na Allegro chcesz tylko dorywczo sprzedawać stare, niepotrzebne Ci już przedmioty. Być może nie wiesz jeszcze, jakie możliwości daje Ci zostanie aktywnym użytkownikiem systemów aukcji online. Na tej stronie przedstawię Ci wszystkie "sztuczki i kruczki" jak skutecznie i bezpiecznie sprzdawać. Życzę przyjemnej lektury.

Zanim wystawisz aukcję...

Allegro, jak również wszystkie inne serwisy typu aukcje online posiadają system komentarzy - po każdej transakcji użytkownicy biorący w niej udział mogą wyrazić swoją opinię o kontrachencie, wystawiając mu pozytywny, negatywny bądź neutralny komentarz. Zanim więc będziesz chciał coś sprzedać, zdobądź komentarze kupując na aukcjach u innych, sprawdzonych sprzedających - to najlepszy sposób na zdobycie pierwszych "pozytywów".
Uwaga! Nie licytuj na aukcjach "dla komentarza", aukcjach "za złotówkę" itp. Aukcja, której dany komentarz dotyczył jest przechowywana na serwerze nawet przez trzy miesiące - jeżeli Twoi Kupujący zweryfikują aukcje w których brałeś udział, uznają Cię za oszusta i naciągacza. Poza tym takie działania nie są zgodne z regulaminem Allegro.

Pierwsza aukcja

Jeżeli mamy już uzbieranych kilka pozytywnych komentarzy (i najlepiej żadnych negatywnych), możemy zacząć sami sprzedawać. Dlaczego nie wcześniej? Otóż, żeby nie zostać oszukanym, trzeba kupującym postawić odpowiednie warunki - np. w przypadku nowych użytkowników - przedpłata na konto. Nie można jednak wymagać od innych czegoś, czego sami nie dotrzymujemy. Jest jeszcze kilka innych "niepisanych praw Allegro", oto one...

Co każdy Sprzedający wiedzieć powinien, czyli niepisane zasady na Allegro...

Jest kilka zasad, które choć niespisane w oficjalnym regulaminie, obowiązują na większości aukcji. Zostały one stworzone przez użytkowników Allegro w trosce o własne bezpieczeństwo i należy je szanować nawet wtedy, gdy są dla nas mało korzystne. Oto niektóre z nich:

  • na każdej aukcji powinna znajdować się informacja o kosztach wysyłki (za pobraniem i przy przedpłacie na konto)
  • kupujących posiadających poniżej 10 (czasami 5) punktów w systemie komentarzy obowiązuje przedpłata na konto Sprzedającego
  • Kupujący jako pierwszy wystawia komentarz. Wiąże się to z tym, że to Kupujący powinien pierwszy uznać transakcję za skończoną - jeżeli otrzymał od Sprzedającego to, czego oczekiwał.
  • każdy profesjonalny Sprzedający powinien mieć stronę "o mnie"

Jeżeli wcześniej Ci "nie wyszło"...

Jeżeli już kiedyś zarejestrowałeś się na Allegro i nie traktowałeś tego poważnie (otrzymałeś negatywne komentarze lub nawet zawiesili Ci konto), nie przejmuj się tym i załóż sobie nowe konto - regulamin Allegro na to pozwala!

 

Jedna osoba może mieć więcej niż jedno konto na Allegro, jednak nie może brać udziału w swoich aukcjach (podbijać cen przedmiotów). Jeżeli więc masz więcej niż jedno konto - kieruj się rozsądkiem podczas licytacji. Gdzie jak gdzie, ale na Allegro jest bardzo dobrze zorganizowana społeczność i administracja, więc czasami nawet "małe oszustwo" nie ujdzie płazem.

Uwaga! Na kolejnych stronach znajdziesz informacje dla zaawansowanych Sprzedających. Jeżeli nie znasz jeszcze podstawowych zasad na Allegro dotyczących wystawiania przedmiotów, rodzajów aukcji i sposobów licytacji, opłat i innych, podstawowych wiadomości, odsyłam do pomocy Allegro.

Komentarze::.
Autor: gabriellesniak14         Data: 2014-11-10 10:26:09
Bardzo dziękuję za udaną transakcję! Gabriellesniak14 jest znakomitym sprzedającym godnym polecenia. Ekspresowa realizacja, miły kontakt!
Autor: gabriellesniak14         Data: 2014-11-10 10:25:25
Zasadniczo wszystko przebiegło wzorowo. Znakomity sprzedawca. Taka realizacja to przyjemność - sprawna i idealna. Zamówiony przedmiot transakcji - Etui - spełnił oczekiwania. Pozdrawiam i dziękuję za udaną transakcję!
Autor: gabriellesniak14         Data: 2014-11-10 10:23:25
IDEALNY SPRZEDAWCA TOWAR BARDZO DOBRY,SZYBKO I SPRAWNIE.SERDECZNIE POLECAM!!!
Autor: matesko         Data: 2013-01-28 19:45:13
Tutaj też macie krótki przydatny poradnik jak by ktoś szukał:

http://rozczochraany.blogspot.com/2013/01/jak-szybko-i-skutecznie-sprzedawac-na.html

Pozdrawiam!
Autor: Charlie         Data: 2013-01-23 08:56:46
Excelletn! I [url=http://www.google.com]agree[/url] with you
Wszystkich komentarzy: 89
Przejdź do strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Dodaj swój komentarz


© 2005 - 2024 by ebiznes e-biznes własny biznes