Porównywarki cen

Czy wiesz, że...

Na Allegro nie zawsze jest najtaniej. Są miejsa w Sieci, gdzie za nowy i nieużywany towar zapłacisz mniej niż na aukcjach Alegro!

Tym miejscem są porównywarki cen. Agregują one informacje o produktach z różnych sklepów internetowych i prezentują u siebie w kolejności od najtańszego do najdroższego.

Dlaczego w porównywnawarkach jest czasami taniej niż na Allegro?
Różnica może wynikać z opłat, jakie pobierają serwisy aukcyjne i serwisy porównujące ceny. W pierwszym przypadku Sprzedawca płaci za wystawienie, wyróżnienie, przedłużenie i inne opcje promocyjne, a na koniec - prowizję od sprzedaży. W przypadku porównywarek cen z tego co mi wiadomo sklepy płacą jedynie za przekierowanie użytkownika do strony produktowej. Nie są to tak duże kwoty jak w przypadku aukcji internetowych, a zatem sprzedawcy mogą nakładać na produkty mniejszą marżę.

Jak zatem znaleźć najtańszy produkt? Oczywiście w pierwszej kolejności udaj się na aukcje internetowe Allegro. Następnie sprawdź popularne porównywarki cen: Ceneo, Skąpiec oraz Nokaut. Na Allegro sprawdź również koszty dostawy oraz komentarze sprzedającego. W porównywarkach cen także znajdziesz opinie o sklepach oraz sposoby i koszty przesyłki, jakie dany sklep preferuje. Musisz jednak uważać przy korzystaniu z porównywarek na dostępność towaru w magazynie sklepu. Co z tego, że sklep oferuje najkorzystniejszą ofertę, jeżeli zamówienie zrealizuje za dwa tygodnie albo i dłużej, a Ty potrzebujesz tego towaru w przeciągu tygodnia? Bywają też sytuacje, że dany produkt już dawno został wycofany z oferty, ale widnieje on nadal na stronie sklepu i w porównywarce. Takie sytuacje w zasadzie nie powinny występować na Allegro, gdyż wystawiający aukcję jest zobowiązany do sprzedaży kupującemu danego produktu na zasadach określonych w treści aukcji.

Mając dane o cenie z kosztami przesyłki i reputacji sprzedawcy/sklepu możesz podjąć racjonalną decyzję na temat zakupu danego przedmiotu.
Życzę Ci, żeby była ona trafna!

Komentarze::.
Autor: Sp0nge         Data: 2013-04-09 23:59:10
Tak naprawdę to Grupa Alledrogo obdziera wszystkich po równo:
1. Na allegro zdzierają 6-9%,
2. Najdroższa porównywarka Ceneo, która też należy do Alledrogo też jest Alledroga. Za każde przekierowanie do sklepu zdziera około 40 groszy. Tak samo Nokaut, choć tu stawki oscylują koło 30 groszy. Jednak z porównywaniem i wyszukiwaniem najtańszych ofert niewiele ma wspólnego, gdyż oferty są prezentowane wg stawki którą płaci sklep.
Ale jest kilka innych serwisów w których można faktycznie najlepsze oferty znaleźć. kangoo.pl Sklepy24.pl
Kangoo z tego co się orientuję nie pobiera żadnych opłat od sprzedawców i zawiera faktycznie ciekawe oferty. Sklepy24 pobiera jakąś niewielką opłatę miesięczną, więc sklepy tam prezentują pełną ofertę, gdyż nie opłaca się sprzedawać towarów w cenie poniżej 100 zł, przy konwersji na poziomie 1-3%. Konwersja to ilość zakupów w stosunku do ilości kliknięć. Prosto policzyć: Jeśli masz towar w cenie 50 zł, marży masz ok 15% tj 7,5zł. Jeśli za 100 kliknięć sklep płaci 40 zł, a sprzeda 3 przedmioty i zarobi 22,50 zł to klikaczka typu Ceneo jest zupełnie nieopłacalna dla sklepu i trzeba być desperatem żeby tam prezentować ofertę.
Autor: east-import.pl         Data: 2013-02-28 09:44:10
www.east-import.pl
Smartfony Tablety Diagnostyka Aut itd..
Autor: autor         Data: 2012-08-25 00:54:19
Fuck Allegro and Polish People
Autor: kicia         Data: 2011-12-30 17:02:00
tak naprawdę to działa tylko wyszukiwarka okazji, gdzie dodawane są okazje przez ludzi - na przykłąd www.rozbojnik.pl
Autor: arabeska         Data: 2011-01-10 15:14:22
...............szybkie aukcje
Wszystkich komentarzy: 12
Przejdź do strony: 1 2
Dodaj swój komentarz


© 2005 - 2024 by ebiznes e-biznes własny biznes