Zdjęcia na Allegro

Czego byś na Allegro nie sprzedawał, zawsze twórz opis w HTMLu (tutaj możesz zobaczyć kurs) i załączaj zdjęcia. Nawet jeżeli sprzedajesz towary wirtualne, dodawaj do opisów grafikę.

Wizualizacja produktów niematerialnych działa pozytywnie na klientów i zwiększa sprzedaż. Jednak tworząc profesjonalną aukcję z grafiką natrafiamy na szereg problemów:

  • gdy dodajemy zdjęcia produktów przez formularz Allegro, wszystkie one znajdują się pod aukcją i nie można umieścić ich w różnych miejscach
  • tylko pierwsze zdjęcie produktu jest darmowe - za kolejne trzeba dopłacać
  • za zdjęcia powyżej 50kb trzeba dodatkowo płacić (szczegóły)

Jedynym rozwiązaniem tych trzech problemów jest umieszczenie zdjęć na zewnętrznym serwerze i dołączenie ich do aukcji w postaci znacznika <img>.

Najlepiej byłoby umieścić zdjęcia na jakimś darmowym serwerze. Niestety większość darmowych serwerów nie akceptuje takich praktyk. Zdjęcia ściągane ze stron zewnętrznych (taka właśnie jest Twoja aukcja na Allegro, dla innego serwera) są traktowane jako tzw. "hot-linki" i większość serwerów ich po prostu nie wysyła (na aukcji pojawiają się puste miejsca zamiast zdjęcia).

Oczywiście taka aukcja nie dość, że wygląda nieprofesjonalnie, to jeszcze nieestetycznie. Nie zalecam takiej oszczędności. O wiele lepiej kupić dobry, pewny hosting za przystępną cenę. 500 MB miejsca na serwerze i transfer 10 GB/miesiąc starczy nie tylko na zamieszczenie zdjęć do aukcji, ale pozwoli również na założenie własnego sklepu internetowego i kreowanie własnej marki w internecie. Zobacz koniecznie hosting za 99zł rocznie.

Szablony aukcji

Co zrobić, by wszystkie Twoje aukcje wyglądały podobnie i jeszcze się przy tym "nie narobić"? Skorzystaj z szablonów aukcji! Każdy serwis aukcji on-line pozwala na zastosowanie wzoru - oprawy graficznej - treści wystawianych aukcji. Nie jest to trudne, znając HTML. Jeżeli jednak dopiero zamierzasz nauczyć się HTMLa, a już teraz chcesz mieć profesjonalne aukcje - przejdź do strony profesjonalny szablon aukcji.

Komentarze::.
Autor: allegroKreator         Data: 2014-01-13 12:51:00
Proponuje uzyc gotowej aplikacji Allegro Kreator na telefony z androdiem:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.auctioncreator&hl=pl

Tworzy gotowy opisa i zalacza zdjacia na dysku google
Autor: Dominika         Data: 2012-04-21 15:14:53
Zdjęcia Rianny
Autor: nik         Data: 2011-03-18 15:47:18
[url=onet.pl]onet[/url]
Autor: GosiaOz         Data: 2011-03-16 17:21:42
http://mescotrue.com/films pyszna zabawa+18
Autor: MESCOTRUE.COM         Data: 2011-01-21 19:16:55
pyszna zabawa+18
Wszystkich komentarzy: 64
Przejdź do strony: 1 2 3 4 5 6 7
Dodaj swój komentarz


© 2005 - 2024 by ebiznes e-biznes własny biznes