Ułatw wpłaty kupującym na Allegro

To, czy klienci wybiorą Twoje produkty zależy od kilku czynników. Pozwól, że przedstawię Ci mój punkt widzenia, gdy kupuję:

  • w pierwszej kolejności porównuję ceny i koszt przesyłki
  • następnie patrzę na doświadczenie Sprzedawców (ilość komentarzy, czytam negatywy)
  • porównuję, ile będzie mnie kosztować całość (cena przedmiotu + koszta przesyłki + koszt przelewu)

To tylko część polecanej przeze mnie procedury zakupu. Jeżeli chcesz znać więcej szczegółów na ten temat, przejdź do strony poradnik kupującego.

Zacznijmy od punktu pierwszego, czyli ceny. Zobacz za ile dany produkt sprzedaje konkurencja. Stosuj ceny niepełne, czyli 9,99 zamiast 10 - dla mnie to ściema, ale niestety działa to na psychikę kupujących. Z drugiej strony spróbuj czasami zamiast 9,99 wystawić za 10zł - może to zadziałać w inną stronę. Pomyśl sobie - skoro inni sprzedają za 9,99 a ktoś inny za 10, to znaczy że ten produkt za 10zł jest lepszy od tego za 9,99 :-)

Stosuj zasadę "klient nasz pan". Staraj się, aby klienci byli maksymalnie zadowoleni z Twoich usług. Dodawanie gratisów do wylicytowanych przedmiotów jest zawsze mile widziane, nawet jeżeli miałby być to tylko kalendarzyk z logiem Twojej firmy. Kupujący zawsze zauważą Twój profesjonalizm i wyrażą to w komentarzach. Pamiętaj że zadowolony klient jest Twoją najlepszą reklamą. Społeczność Allegro to nie wybiórczy użykownicy, ale ponad 5% ludności Polski. Wielu z nich zna się osobiście i na pewno wymieniają się uwagami na temat przeprowadzanych transakcji.

Staraj się, aby każda Twoja transakcja kończyła się pozytywnym komentarzem. Nie wystawiaj pierwszy komentarza - poczekaj aż zrobi to Kupujący i wtedy obiektywnie wyraź się o transakcji w komentarzu dla niego. Nie przejmuj się, jeżeli pomimo Twoich usilnych prób Kupujący wystawi Ci negatywa - możesz go skomentować i przedstwić swój punkt widzenia. Jeżeli liczba negatywnych komentarzy na woim koncie jest mała w porównaniu do pozytywnych, nie masz się czym przejmować.

Ostatnim ważnym aspektem, na który chciałem zwrócić Twoją uwagę to sprawa zapłaty za zakupione u Ciebie przedmioty. Większość Allegrowiczów ma konta w mBanku lub w Inteligo. Ty również powinieneś mieć konto przynajmniej w jednym z nich:

Zaletą posiadania konta w banku internetowym jest to, że kupujący przelewając pieniądze na Twoje konto nie płacą prowizji, jeżeli transakcja odbywa się w ramach jednego banku. Zmniejsza to całkowity koszt uzyskania licytowanego przedmiotu i często decyduje o tym, że potencjalny klient kupi właśnie u Ciebie. Jest jeszcze jedna, ważna zaleta takich kont - przelwy wewnątrz banku odbywają się natychmiastowo, a rozliczenia pomiędzy różnymi bankami trwają nawet kilka dni :-)

Nawet jeśli masz konto w banku internetowym, musisz założyć, że niektórzy klienci takowego konta nie mają. Aby ułatwić im wpłaty na Twoje konto, wejdź tutaj i załóż sobie bezpłatny formularz drukujący blankiety wpłaty na Twoje konto. Jeżeli chcesz taki mechanizm wykorzystać w sklepie internetowym, lub chcesz mieć większą możliwość maniupulacji danymi w skrypcie, zakup źródło skryptu (w PHP) za jedyne 20zł.

Komentarze::.
Autor: FEROZA         Data: 2010-06-29 11:19:04
Zamiast zakładać konta w różnych bankach, można zaoferować Klientom Płacę z Allegro i wtedy system PzA wszystko za nasz załatwi i jednocześnie przyspeszy transakcję.
Autor: sdf         Data: 2010-03-25 05:45:00
ten artykul to kryptoreklama kont inteligo i mbank ??
Autor: kredyty gotówkowe         Data: 2010-02-07 18:49:18
Kredyty gotówkowe www.torpedabiznes.pl.tl
Autor: Luki3214         Data: 2009-04-13 10:24:22
to jest chore!
sprzedaje tel. allegrowicz nie przelewa kasy i zrywa kontakt. do tego pierwszy wystawia negatywa!
Autor: goraletoglaby         Data: 2008-09-16 20:37:12
Goral21SS: z tego co widze trzynasty cytuje prawdopodobnie autora tekstu i krytykuje go za to co napisal (chyba autor zmienil juz tekst w artykule). czytaj glabie ze zrozumieniem, nawet komentarze.
Wszystkich komentarzy: 16
Przejdź do strony: 1 2
Dodaj swój komentarz


© 2005 - 2024 by ebiznes e-biznes własny biznes