Popularyzacja aukcji Allegro

Różnica między Allegro a otwartym Internetem

Samo wystawienie aukcji nie daje Ci gwarancji, że ktoś kupi od Ciebie dany przedmiot. Owszem, Allegro ma dosyć dużą siłę przebicia i na pewno lepsze jest wystawienie aukcji, niż stworzenie kiepskiej strony internetowej z informacją "chcę sprzedać to i to, oferty na e-mail", gdyż prawdopodobnie nikt takiej strony w Sieci nie znajdzie. Dodatkowym atutem Allegro jest fakt, że osoby wyszukujące tam przedmioty, usługi lub informacje gotowe są za nie zapłacić, a ludzie przeszukujący szeroko pojęty Internet szukają zazwyczaj towarów i usług darmowych.

Aukcje internetowe bez wyróżnienia

Statystycznie, bez jakiegokolwiek wyróżnienia, możesz liczyć na około 50-100 wejść na jedną aukcję. Oczywiście wszystko zależy jeszcze od popularności kategorii w jakiej znajduje się aukcja i konkurencji. Pamiętaj jednak, że licznik aukcji w Allegro pokazuje tylko ilość wyświetleń danej aukcji. Aby dowiedzieć się, ile unikalnych użytkowników obejrzało twoją aukcję, zamieść na niej inny, darmowy licznik.

Wyróżnienie aukcji

Wyróżnienia aukcji na Allegro przynoszą bardzo dobre rezultaty, pod warunkiem że zastosujesz się do moich porad. Są niestety kosztowne i dlatego chciałbym przedstawić Ci kilka alternatyw:

  • jeżeli masz własną stronę internetową - reklamuj aukcje właśnie przez nią
  • jeżeli nie masz własnej strony, spróbuj wykupić reklamę w jakimś prywatnym, powiązanym tematycznie z Twoim przedmiotem serwisem. Reklamę taką, w bardzo niskiej cenie, znajdziesz również na Allegro :-)
  • na każdej swojej aukcji staraj się reklamować pozostałe aukcje - jeżeli użytkownik kupi u Ciebie jedną rzecz, na pewno chcąc rozłożyć koszta przesyłki, będzie chciał kupić drugą.

Reklama aukcji na aukcji, czyli panele...

Osobnym tematem popularyzacji aukcji jest stosowanie paneli. Panele aukcji to skrypty, które pokazują aktualnie trwające aukcje. Osoby sprzedające takie panele, wystawiają je głównie w kategorii: Pozostałe > Pozostałe > Serwis Allegro.pl . Aby przeszukać tę podkategorię, skorzystaj z poniższego formularza:

Prezentacja aukcji przez panele aukcyjne jest dosyć popularną i opłacalną metodą promocji aukcji. Jednak większość paneli spełnia wyłącznie funkcję informacyjną. Przedstawienie aukcji, nawet z miniaturkami, na mało czytelnej ramce nie jest posunięciem stricte marketingowym. O wiele lepszą metodą jest zastosowanie Panelu Aukcji Systematycznych. Panel ten pozwala nie tylko na prezentację zdjęć i tytułów aukcji, ale do każdego przedmiotu można dołączyć krótki opis, który może być bardzo sugestywnym tekstem reklamowym.

Komentarze::.
Autor: mtrh         Data: 2019-10-03 19:02:48
świetna i doskonała obsługa https://mtrh.cz
Autor: Ola         Data: 2016-08-29 15:27:12
my zrobiliśmy stronę z http://tanio-strony-internetowe.pl i nie mamy się czego wstydzić
Autor: S-BUD         Data: 2013-11-06 12:00:43
Dla każdego cos dobrego Zapraszamy
http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=34189527
Autor: _ELKO_         Data: 2013-09-20 20:47:59
Żarówki LED (diodowe) w bardzo konkurencyjnych cenach i od najlepszych producentów z pełną gwarancją tylko u użytkownika Allegro _ELKO_
Autor: east-import.pl         Data: 2013-02-28 09:39:25
smartfony tablety

www.east-import.pl
Wszystkich komentarzy: 20
Przejdź do strony: 1 2
Dodaj swój komentarz


© 2005 - 2024 by ebiznes e-biznes własny biznes