Nowości i komunikaty z Allegro

Zmiany w Regulaminie serwisu (2006-08-09)

Witamy,

Informujemy, że w środę, 9 sierpnia, uległo zmianie kilka zapisów Regulaminu serwisu oraz odpowiadające im zagadnienia Pomocy Allegro.

Punkty 20.1 i 20.2

Rozszerzone zostały punkty 20.1 oraz 20.2. Ich obecne brzmienie to:

  20.1. Każdy z Użytkowników może skorzystać z opcji strona "o mnie", która służy do zamieszczenia informacji charakteryzujących jego osobę oraz działalność. W tym celu może między innymi zamieścić dane kontaktowe (w tym odnośnik/link do swojej strony www). Forma i kontekst umieszczenia adresu www, nie może zachęcać do zakupów poza serwisem.

  20.2. Treść strony "o mnie" nie może być sprzeczna z zasadami Allegro, w szczególności nie może zawierać:
  - informacji zachęcających do komunikowania się między Użytkownikami w celu dokonania transakcji poza Allegro. Niedozwolone jest umieszczanie listy towarów oraz informacji służących jako reklama lub sposób promocji tych towarów,
  - informacji na temat organizowania promocji lub konkursu, których warunki nie są zgodne z zasadami Allegro,
  - odnośników/linków do serwisów w których przedmioty oferowane przez wielu sprzedających objęte są wspólnym mechanizmem wyszukiwania.
  - informacji dotyczących przebiegu transakcji z innymi Użytkownikami,
  - zasad przeprowadzania transakcji lub licytacji, które są sprzeczne z obowiązującym prawem lub Regulaminem.

  Więcej informacji w Pomocy.

Załącznik 2

Jednocześnie zmodyfikowane zostały zapisy załącznika 2 Regulaminu: Towary zakazane i dopuszczone warunkowo.

Z punktu 20 usunęliśmy dekoder Pioneer BCT-1330. Jednocześnie dekoder ten pojawił się na liście towarów, których sprzedaż wymaga spełnienia dodatkowych warunków - w tabeli poniżej, w punkcie 6 (warunkiem jego sprzedaży jest zamieszczenie na stronie przedmiotu oświadczenia, że nie był ani nie jest własnością Cyfry+, oraz podanie jego numeru seryjnego).

Z punktu 31 tego załącznika usunęliśmy zapis (Multi Level Marketing).

W punkcie 36 tego załącznika dodaliśmy odnośnik do zagadnienia Pomocy Broń, amunicja, wiatrówki. Równocześnie tabelę załącznika uzupełniliśmy o dwa nowe punkty: 17. Broń palna oraz 18. Amunicja (np. pociski, miny, granaty).

Zagadnienia Pomocy

Zagadnienie Strona "o mnie", do którego prowadzi odnośnik w zmodyfikowanym punkcie 20.2 Regulaminu, zostało zaktualizowane. Obecnie zawiera m.in. przykłady zwrotów, które naruszają zasady serwisu.

Zagadnienie Publikacje elektroniczne (e-booki), do którego prowadzi odnośnik z załącznika 2 do Regulaminu (znajdujący się w 10 punkcie tabeli), uzupełniliśmy o informację:

  Właściwa kategoria dla publikacji elektronicznych to: Allegro > Książki i Komiksy > Publikacje elektroniczne.

W zagadnieniu Dowody rejestracyjne oraz karty pojazdu dodaliśmy informację, że na Allegro nie mogą być sprzedawane pojazdy bez tych dokumentów.

Zaktualizowaliśmy treść zagadnienia Broń, amunicja, wiatrówki, do którego prowadzi nowy odnośnik w punkcie 36 załącznika 2. Zakazem sprzedaży objęto wszelkie miotacze gazu obezwładniającego i inne przedmioty przeznaczone do obezwładniania osób za pomocą energii elektrycznej. Dodatkowy wymóg wprowadzono dla sprzedających amunicję i jej części.

W zagadnieniu Muzyka, filmy, oprogramowanie dodaliśmy informację, że na Allegro zabroniona jest sprzedaż tzw. bootlegów (np. nieoficjalnych nagrań z koncertów).

W związku z wprowadzonymi zmianami Regulaminu obecna jego wersja obowiązuje od godziny 14:35 9 sierpnia. Użytkownicy, którzy nie akceptują wprowadzonych zmian, mogą rozwiązać umowę serwisem.

Pozdrawiamy,
Zespół Allegro

 • Pełny tekst Regulaminu Allegro
 • Ogólne informacje o zasadach na Allegro w Pomocy
 • Podyskutuj o zmianach Regulaminu na forum
 • Komunikat w oryginalnej wersji dostępny na stronie Alegro
  wszystkie komunikaty

  Najnowsze wpisy premium

  Zobacz wszystkie wpisy.

  Dodaj wpis »

  © 2005 - 2019 by ebiznes e-biznes własny biznes