Komentarze do artykułu:
Komu warto zaufać na Allegro? Jak działają oszuści?

Komentarze::.
Autor: ola         Data: 2013-01-23 18:08:00
UWAGA NA: ludarcris.paddy@o2.pl

NAZWA .... Muhammad Ibrahim
ADRES ..... 23, Jinadu Srt
CITY ...... Agege
KOD .. 23401
KRAJ .... Nigeria

Ta sama procedura,pieniądze zamrożone trafią na moje konto dopiero jak wyśle towar! uważajcie nie dajcie sie nabierać!
Autor: Wojtek         Data: 2013-01-23 18:01:20
Heh, dzisiaj jako kolejna osoba (z tego co czytam) dostałem propozycję zakupu samochodu od pana Hernandez'a. Po przeczytaniu tutejszych komentarzy stwierdziłem, że się pobawię w pisanie maili, dorzuciłem swój warunek - osobiste spotkanie na podpisanie umowy - ciekawe co dalej zrobi :)
Autor: del         Data: 2013-01-22 22:34:05
Nie rozumiem jednej rzeczy; z tego co widzę codziennie ten ktoś próbuje naciągnąć i okraść niewinnych ludzi. Czy policja w tym kraju czymś się wogóle zajmuje oprócz wystawianiem mandatów? Może do cholery ktoś szanowny z organów ścigania się tym procederem zajmie? Jestem prawie pewien że to ktoś z polski w ten sposób okrada ludzi i wiem że ten proceder trwa latami ponieważ już kilka lat temu sprzedając coś na allegro dostałem podobnego maila z Nigerii tylko odrazu to olałem. Apeluje do szanownych organów ścigania o zainteresowanie się tą sprawą bo dla was to chyba nie problem dojść po adresie IP skąd ten złodziej i oszust pisze!!!
Autor: pa-ti-na         Data: 2013-01-22 19:23:23
OSZUST!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Wiadomość na allegro!!
Wiadomość od: annajohn133 (0)
Halo anna.john@fejm.pl

OK .. Jestem bardzo dobra z cena i stanu pozycji i mozna zaplacic na konto bankowe .. Wiec chce Ci teraz zrobic to zebym koszty transportu z pakietu przez Pocztex EMS do odbiornika w Nigerii a takze dostarczyc mi nastepujace szczególy dotyczace platnosci:

Imie i nazwisko:
adres:
Numer konta:
BIC / S.W.I.F.T:
Nazwa banku:
Numer telefonu:
Koszt wysylki:
Koszt produktu:
http://www.pocztex.pl/ems_cennik_uslug.php
I oczekujemy najwczesniej odpowiedzi.
Pozdrawiam
Halo

Zakonczyc aukcje teraz .. I bedzie dokonac platnosci dzisiaj i jestem zakupieniem pozycji na pewno i daj mi znac, jesli nie otrzyma potwierdzenia z mojego banku.


wysylka do

Nazwa: Mrs Ewa Paul
Adres: 11, Iju Ulica Ifako
Miasto: Agege
State: Lagos
Kod pocztowy: 23401
Kraj: Nigeria

I bedzie spodziewalem sie uslyszec od ciebie, jak tylko dostaniesz potwierdzenie platnosci ..

Ok, czekam na odpowiedz.
Dzięki za pocztowym, którego chcę, żebyś wiedział, że pieniądze, jak już został złożony w imieniu i banku powiedziano mi, że wysłał Ci potwierdzenie płatności, jak procedury, które musisz wiedzieć, że trzeba wysłać paczkę i wysłać przesyłkę numer do klienta bankowego centrum opieki, tak, że mogą one być w stanie sprawdzić przesyłkę i uzyskać środki na koncie, w porządku.

No nie udało im się mnie oszukać wiec trzeba być czujnym!!!!!!!!!!!!
Autor: paula         Data: 2013-01-22 15:21:59
Witamy-03-june.gifRBC Royal Bank


money.gifmoney.gifmoney.gifmoney.gifmoney.gifmoney.gifmoney.gif


Szanowny Kliencie:

Mamy zaszczyt poinformować, że kwota 1450,00 zł, która została przeniesiona do Ciebie od pani Moniki nabywcy twojej pozycji, został zaktualizowany do 1450,00 zł i przenoszone w szczegóły konta poniżej:

SPRZEDAWCY *** informacyjnych BANK *** AKTYWACJI PŁATNOŚCI

Szczegóły płatności *** KONTO ***
Nazwa właściciela konta
Nazwa banku
Międzynarodowy numer rachunku bankowego

Data Kwota transferu Depozyty Nazwa elementu
Suknia ślubna


Płatność została pomyślnie przetworzona w Twoim imieniu i pozostanie końcowy proces do transferu pieniędzy na konto bankowe, ale zanim to będziemy potrzebować PRĘDKOŚCI EMS POST numer śledzenia elementu przed możemy aktywować swoje konto bankowe.

Proszę pozwolić 24 do 72 godzin, aby aktywowane konto bankowe po sprawdzeniu przesyłki przedmiotu do kupującego. W ten sposób pracy rzeczy tu chodzi o zapłatę za towary i mamy nadzieję, że będzie nam dobrze zrozumieć i pojąć z nami o naszej formie płatności zabezpieczyć zarówno kupujący i zainteresowanie ze sprzedawcą z każdego rodzaju ryzyka i nieuczciwych praktyk, które jest Bardzo Rampant Through transakcji online.


*** NASZE WARUNKI ***


Piszemy poinformować o gotowości tego banku do dokonania przelewu, jak tylko przesyłka jest wykonane i zweryfikowane. Apelujemy do wyślij do nas POST PRĘDKOŚCI EMS SKANOWANE otrzymaniu tej przesyłki na drodze weryfikacji.


Zakończyliśmy procedurę przekazującej pełnej wpłaty na konto bankowe, ale trzeba będzie wysyłać rzeczy out i wysłać nam numer przesyłki, dla weryfikacji przesyłki tak, że możemy uruchomić swoje konto bankowe i pełne wypłaty 1450,00 zł zostanie przekazana na konto z Royal Bank of Canada ® bezpośrednio na swoje konto.


*** To jest nasz Informacje dla nabywcy ***

1. Musisz wiedzieć, że po dokonaniu płatności przez kupującego pieniądze teraz należy do sprzedawcy i zostanie przekazana bezpośrednio na konto jego jak najszybciej sprzedający śledzić naszą procedurę.

2. Gdy przesyłka została poddana weryfikacji, pieniądze zostaną dostarczone do informacji o rachunku sprzedającego daną nam przez Ciebie, a tym samym od tej pory nie miał kontroli nad wpłacone przez Ciebie do sprzedawcy, jak my jeden do obsługi wszystkiego, twoje jest aby otrzymać przedmiot, używamy tej polityki w celu ochrony zarówno sprzedawcę i nabywcę z oszustwa internetowego.

Można iść dalej i wysłać swoje kupującego towar {s} i wyślij Royal Bank of Canada ® przesyłka numer śledzenia, aby aktywować swoje konto bankowe w ciągu najbliższych 24 czasie godzin i zakończyć końcową dla nas przenieść pełną pieniędzy na konto bankowe, otrzymasz swoje pieniądze jak najszybciej trzeba wysłać do nas numer przesyłki lub zeskanowaną kopię otrzymania przesyłki, będziesz musiał wysłać towar na adres wysyłki dostarczonym przez kupującego.


Jest nam bardzo przykro za niedogodności lub opóźnienie może spowodować, będziemy jak ty, aby zweryfikować informacje bankowe właściwie i zobaczyć, że nie ma tam jest uprzejmie mistake.If kontakt poprzez: royalbank_manager@accountant.com.


PROSZĘ *** UWAGA ***


Twoje konto bankowe zostanie aktywowany z pieniędzy natychmiast wysłać szczegóły wysyłki i został verified.This zostanie podjęte w celu ochrony zarówno sprzedającym i interesów nabywcy oraz ograniczenia występowania oszustw.

Również, jeśli masz jakiekolwiek pytania możesz skontaktować się z Royal Bank of Canada ® bezpośrednio z tego adresu do dalszych pyta poprzez następujący adres: royalbank_manager@accountant.com.


Enterprise_RBCAdvice_Today_B.jpg


*** UWAGA ***

Zamówienie zostało zatwierdzone, możesz teraz wysłać towar do kupującego adres wysyłki. Jesteś zobowiązany do dokonania dostawy w 48 godzin od otrzymania przelewu to powiadomienie o zatwierdzeniu i dostać się do naszego działu transferu / Technical Dept z numerem przesyłki do weryfikacji przesyłki.

Dziękujemy za korzystanie z Royal Bank of Canada ® Online transferu.


Nick Arnold

Mr Nick Arnold
Szef operacji.Dirk Moreno
Autor: paula         Data: 2013-01-22 15:19:02
a oto @ z NIBY BANKU

Welcome-03-june.gifRBC Royal Bank


money.gifmoney.gifmoney.gifmoney.gifmoney.gifmoney.gifmoney.gif


Dear Valued Customer:X

We honor to inform you that the sum of 1450.00 PLN that was transferred to you from Mrs Monica the buyer of your item, has been updated to 1450.00 PLN and transferred into the account details below:

***SELLER'S BANK INFORMATION FOR PAYMENT ACTIVATION***

***PAYMENT ACCOUNT DETAILS***
Account Holder Name
Bank Name
International Bank Account Number

Date Of Transfer Amount Deposited Item Name

22nd Jan 2013 1450.00 PLN Wedding Dress


Your Payment has been Processed Successfully on your behalf and it remain the final process to Transfer your money into Your Bank Account, but before this we will need the EMS SPEED POST TRACKING NUMBER of the item before we can activate your bank account.

Please do allow 24 to 72 hours to activated your bank account after verifying the shipment of the item to the buyer. This is how we work things out here,Concerning the payment For Goods and We do hope you will understand us well and Comprehend with us about our form of payment to Secure both the buyer and seller interest from any Type Of Risk and Fraudulent Practices that is Very Rampant Through Online Transactions.


***OUR TERMS AND CONDITIONS***


We write to inform you of the readiness of this bank to make the transfer as soon as the shipment is made and verified .We urge you to please send to us the EMS SPEED POST SCANNED RECEIPT of this shipment for a through verification.


We have finished the procedure of the transferring of the full payment to your bank account , but you will need to ship the items out and send us the tracking number, for your shipment verification so that we can activate your bank account and the full payment of 1450.00 PLN will be transferred to your account from Royal Bank Of Canada ® direct to your account.


***This is our Information for buyer***

1. You must know that once the payment has been made by the buyer the money now belongs to the seller and it will be transferred immediately to his or her account as soon as the seller follow our procedure.

2. Once shipment has been verified, the money will be delivered to seller account information given to us by you and hence from now on ,You did not have control on the money paid by you to the seller as we are the one to handle everything yours is to receive your item, we are using this policy to protect both the seller and buyer from internet fraud.

You can go ahead and ship out your buyer's item{s} and send Royal Bank Of Canada ® the shipment tracking number in order to activate your bank account within the next 24 hours time and to finish the final process for us to transfer your full money into your bank account,you will receive your money as soon as you have send us the tracking number or a scanned copy of the shipment receipt ,You will have to ship the item to the shipping address provided by the buyer .


We are very sorry for any inconvenience or delay this may cause,we will like you to verify your bank information properly and see that there is no mistake.If there is kindly contact us through : royalbank_manager@accountant.com.


***PLEASE NOTE***


Your bank account will be activated with the money immediately you send the shipment details and has been verified.This measure is taken in order to protect both seller and buyer interests and to reduce the occurrence of fraudulent activities.

Also if you have any question you can contact the Royal Bank Of Canada ® direct with this email address for further inquiring through the following email : royalbank_manager@accountant.com.


Enterprise_RBCAdvice_Today_B.jpg


***ATTENTION***

The order has been APPROVED, you CAN NOW ship the merchandise to the buyer's shipping address. You are expected to make the shipment with 48 hours of receiving this Transfer Payment Approval Notification and get to our Transfer department/Technical Dept. with the tracking number for Shipment Verification.

THANKS FOR USING Royal Bank Of Canada ® ONLINE TRANSFER.


Nick Arnold

Mr Nick Arnold
Head Of Operations.Dirk Moreno

Autor: paula         Data: 2013-01-22 15:15:11
Witam.
Ja miałam dokładnie podobne do waszych zdarzenie. Monika Thomas z Canady Chciała kupic moja suknie ślubną . Niby nic takiego ale i u mnie również adresem na który miałam wysłac towar była Nigeria. Oczywiście dało mi to do myslenia ale z ciekawości korespondowałam z nią dalej . zatrzymało się wszystko na etapie iż nawet dostałam @ niby od niej z Banku z Kanady z poteiwrdzeniem przelania pieniedzy na moje konto:) Szczegółem był jednak fakt że musiałam im wysąłć potwierdzenie nadania przesyłki :) Ciekawe prawda ?? :D NIe dajcie się takim oszustwom nabrac.


oto adres na który miała być wysłana paczka:
Hello
Thanks for the details,i decide priority parcel from POLISH POST and I have forward the details to my bank immediately for the immediate payment, and my bank said that the payment confirmation will be sent to you immediately the payment is successful today ok? so i want you to pack the item ready for shipment and once you get the payment
confirmation and receipt from my bank today, go and ship the item immediately ok, and below is the shipping details.

Name: Olawale Abdulsalam
Address : A3 Kagoro Close
City : Tudun Wada
State : Kaduna
Country : Nigeria
Zip Code : 23462
Tel : +2347036451486
Autor: Basia         Data: 2013-01-22 15:02:24
Uważajcie!!!
MORTON PAUL
19 AGBOWO SHOPPING COMPLEX UI
23402 IBADAN OYO NIGERIA
Koleś chciał kupić ode mnie sukienkę ślubną niby dla kuzynki, ale kasa dopiero po wysyłce, narazie czekam na przelew zobaczymy jak to się skończy - nie wysłałam dzięki ludziom, którzy piszą o takich podejrzanych rzeczach.
Autor: MP         Data: 2013-01-22 12:45:05
ja również wczoraj dostałam identycznego SMS-a jak Twój "do you still have your wedding dress at ALLEGRO for sale? please reply to me to my personal email at mr.jsmith012@hotmail.com". Niestety podałam swoje dane po wysłaniu przez nich potwierdzenia niby z banku zorientowałam się że coś tu nie gra sprawdzam w necie i oczom nie wierzę. Na szczęscie nie wysłałam sukni ale mają moje dane co teraz???
Autor: ola         Data: 2013-01-22 12:16:46
Ja tez dostałam wiadomość, gościu chce kupić odemnie samochód

Dzięki za odpowiedź .., jestem ok z ceny i stanu Dałeś mi i będę płacić przez PayPal (www.paypal.com) .. Tak będę płacić bezpośrednio do konta PayPal, bez żadnych opóźnień, a mam nadzieję, że masz konto paypal, a jeśli nie można łatwo tworzyć konta PayPal na stronie internetowej przy www.paypal.com i wyślij mi swój adres e-mail w systemie PayPal do zapłaty i tu jest moje dane poniżej, aby pokazać, że jestem poważnie zainteresowany pozycji

ALLEN TAYLOR
Surbiton 145 RISE HOOK,
SOUTH LONDON
KT6 7NA,
Zjednoczone Królestwo
+447024042089
Data urodzenia:
01.11.1960


Więc prosimy powrócić do mnie z PayPal szczegółami jak to poniżej

Twoje Imię i Nazwisko PayPal:
Pełny Adres domowy:
PayPal adres Email
Nr telefonu komórkowego:
Całkowity koszt elementu

Tak szybko, jak otrzymać te informacje od was, i będzie kontynuować wpłaty natychmiast i już organizuje prywatnych agentów morskich, które wejdą do odbioru przedmiotu w progiem domu i będą dbać o kompletacji do dokumentu, w tym pełnej informacji, aby podnieść element na progiem domu. Więc będę musiał swój adres domowy, jak tylko płatność dokonywana jest na ciebie.
Wszystkich komentarzy: 5846
Przejdź do strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585
Dodaj swój komentarz


Najnowsze wpisy premium

Zobacz wszystkie wpisy.

Dodaj wpis »

© 2005 - 2022 by ebiznes e-biznes własny biznes