Komentarze do artykułu:
Komu warto zaufać na Allegro? Jak działają oszuści?

Komentarze::.
Autor: MysH         Data: 2010-10-19 19:23:46
Uwaga, ostrzegam przed kolejnym oszustem. Ponizej treść maila:

How Are You Doing? My Name Is Miss. Elizabeth Smith , I Saw Your Item Listing On Allegro And I am Very much Interested In Purchase Of This Item To My Cousin As Her Birthday Gift.

My Method Of Payment Will Be Via Bank Transfer And I will Like The Item To Be Shipped By (POCZTEX EMS). I will Like To Offer You 750 EURO For The Item Including The Shipment Oversea.


So, I Will Want You To Get Back To Me With Your Full Bank Information So That I Can Make The Payment Right Away.


( Best Regard )

May God Bless You
Autor: Damian         Data: 2010-10-19 14:41:59
Nigeryjski Ciul !! xD


Dziękujemy za wiadomość .... jestem obecnie w Anglii jestem gotów kupić ten przedmiot, aby mój klient tam w Afryce Uwielbiam odpowiedź do sprzedaży tego przedmiotu, jestem bardzo zainteresowany przedmiotu, i będzie oferował Ci 300EUR za przedmiot łącznie z kosztami wysyłki i płatności zostanie efekt za pomocą PayPal lub przelewem bankowym Tylko .. Jeśli moja oferta skierowana jest do zaakceptowania, możesz wrócić do mnie z konta PayPal lub Bank Szczegóły, aby można było przystąpić do płatności szybko jak to możliwe .. prosimy powrócić do mnie, czy moja oferta jest do przyjęcia.

Dzięki ....

Zgodziłem się :D a co za 300 euro ;d lekko pyknie :P
Witam, chciałbym poinformować, że i zapłacił za przedmiot uzgodnione ....... poinformowaniu o płatności powinny zostać wysłane do ciebie od Banku w odniesieniu do płatności i chce, aby e-mail do mnie jak najszybciej, jeśli to zdobyć, a jeśli wszystko jest w porządku.

Możesz skontaktować się ze mną lub Bank Anglii masz jakiś problem z płatnością, jak i chce, aby mieć wysłany przedmiot jak najszybciej zbyt podany adres w powiadomieniu o płatności, które mam również poniżej przez Zarejestruj Mail Post Office. ..

Poniżej znajduje się i adres chciałby mieć wysłany przedmiot za.

Name : Lanre Charles
Address:# 14 Lalubu Street, Oke Ilewo
State:Ogun State
City :Abeokuta
Country:Nigeria
Zip Code:23403

chciałbym usłyszeć od ciebie jak tylko zostanie wysłany przedmiot jak i chce, aby zwrócić uwagę na adres wysyłki i instrukcja bardzo dobrze.

Dzięki ..... Awesome do kontaktów z Tobą

Pan James BillBurger

Najlepszy mail z banki :D

The Online Transfer Order From Bank Of England® Has Been Approved
Transfer Number :- BOD912048ENG

Dear Damian Baca,

Dziękujemy za skontaktowanie się z Bank of England Online Money Transfer, Chcielibyśmy, aby wiedzieć, że jesteśmy bardzo, bardzo przepraszam za opóźnienie w odpowiedzi na mail, nie możemy dostać się do ciebie ze względu na weekend, więc chcemy, żeby wpływy z transportu z pozycji pana James Burger adres Klienta poprzez ubezpieczenie Rejestracja Mail Post Office i wrócić do nas w dokumentach przewozowych raz otrzymaliśmy informacje od Ciebie używamy tego czasu obiecuję wam, że całe swoje pieniądze zostaną wydane na konto bez żadnych opóźnień ....

This email is sent and authorized by the Bank Of England®. If you have any question regarding this transfer, feel free to contact us on this E-mail: b.ankofengenquiries@consultant.com

Thank you for using Bank Of England® Online Banking System (Auction Transfer). We look forward to serving you online with better services in the future.

http://www.topnews.in/files/Bank-of-England-Logo.JPG

Sincerely,


Margaret Keane,
Executive Vice President
b.ankofengenquiries@consultant.com

Hello Friend,

Mam wyjaśnić, ok wszystko, co musisz teraz zrobić, to przychody z transportu z pozycji i używam tego czasu obiecuję wam, że pieniądze zostaną przelane na konto po rozumie się wysłać pieniądze i wysłać Szczegóły przesyłki do banku ....

Idź i statek na pozycji ok na pewno otrzymać pieniądze jak najszybciej ...

Pan James Burger

Murzyn postraszył mnie interpolem

The Online Transfer Order From Bank Of England® Has Been Approved
Transfer Number :- BOD912048ENG
Działań prawnych dla transakcji !!!

Dear Damian Baca,

Jest to prawna działania w odniesieniu do transakcji pomiędzy Tobą a Jamesa Bill Burger następnie wysłać do nas śledzenia przesyłek oraz kopię Odbiór przesyłki do kontroli, Po zakończeniu weryfikacji konto zostanie zapisane i zwróciliśmy się do swojego banku informując ich o działaniach, jakie mamy zamiar podjąć. Jeśli nie uda się uzyskać pozycję wysłane dane i wysłać przesyłkę do nas w ciągu 24 godzin konto bankowe zostaną zamrożone i stracisz wszystkie pieniądze, które masz w rachunku bankowego również chcesz być zgłoszone do Międzynarodowego nadużyć finansowych i korupcji Agencji, którzy pracują ręka w rękę z Międzynarodowym Police Department (Interpol) dla Online Fraud próby.

Akcja rozpoczyna się zaraz po otrzymaniu tej wiadomości od nas i chcemy, żeby wiedzieć, że wszystko, co robimy ma na celu bezpieczeństwo transakcji i ochronę sprzedającego i kupującego z oszustwa.

Sincerely,
F. Barnes,
Bank Of England Help Team.

Billburger :D

ak przyjacielu, musisz iść na pocztę i wysłać element za pośrednictwem rejestru Post Poczta i wysłać dane przesyłki do banku, po ich szczegóły przesyłki od Ciebie potwierdzą i aktywować pieniędzy na konto. ..

:D
Możesz do banku ok spróbować i zaufaj mi ok więc iść do przodu z żeglugi obecnie ok

ostatni mój mail do niego :D

Interesy z Tobą to czysta jak Twój czarny chuj przyjemność :D xD
Autor: Taki jeden         Data: 2010-10-19 14:40:49
Ja również dostałem wiadomość od niby gościa z USA, który chce żebym wysłał paczke do Nigerii do Lagos. Odpowiedziałem, nawet się ucieszyłem, że dostanę 2 razy więcej kasy niż chciałem za telefon. Ale na szczęście wpadłem na stronkę z ostrzeżeniem przed takimi oszustami. O to niby potwierdzenie z banku(Bank of America):Dear (Imie Nazwisko),

Congratulations! The Payment placed by Mr Patrick Joe,the Buyer of your item,to have a Bank of AmericaÂŽ Wire Transfer sent to you as payment for your 1 nazwa aukcji(numer aukcji), has been successfully processed and has consequently been APPROVED.

The financial details of the transaction are stated below:
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
*FINANCIAL DETAILS*
--------------------------------
AUCTION AMOUNT : 350.00 EUR
NUMBER OF ITEM : 1 Item
ITEM : nazwa aukcjiFOTO (numer aukcji)
AUCTION SITE : Allegro.pl
-------------------------------------------------
TOTAL : 500.00 EUR

-------------------------------------------------

*** PLEASE NOTE ***
The Money will be delivered to your Bank information below, Please verify that the Information (As entered by the buyer) are correct:

Status: Confirmed & Approved.


Name: Imie Nazwisko
Bank Name: Nazwa banku
Account Number: numer konta
City: miasto
Country: Kraj
Adress: Adres


E-mail: mój

If there is any error in the Information,Please email our Customer Support Representative..

SHIPPING INFORMATION 1:

NAME : Kelvin Richard
ADDRESS: 14, Amoo Street
CITY: shomolu
STATE: Lagos
ZIPCODE: 23401
COUNTRY: Nigeria

===================================================================================
***ATTENTION***
The Payment has been APPROVED,you Can Now ship the merchandise to the buyer's shipping address.
Due to complaints from our customers of seller refusing to ship out item after payment has been received,we have resolved that payment would not be delivered until we have verified that the item has been transferred to POCZTEX POLSKA (plane) EMS Delivery for shipment.You are expected to make the shipment within 24 hours of receiving this Payment Notification and contact our Costumer/Technical Dept. with the tracking number for Shipment Verification.


The Money will NOT be dispatched from our Bank or get to your Bank Account until the shipment has been verified.This measure is taken in order to protect both seller and buyer interests and to reduce the occurrence of fraudulent activities.

****PLEASE NOTE***
Due to the fact that Bank Of America processes thousands of orders daily, We therefore RECOMMEND contacting the Customer Support Representative that has been assigned to this particular Order directly. This ensures speedy verification of shipment as well as prompt dispatch of Money.Send shipment tracking details to onlinetrackingapproved@accountant.com Once shipment has been verified,You will receive a "MONEY DISPATCHED" email from Bank Of America informing you that the Money has been Transferred to your Bank Account for you to Verify with your Bank immediately.

Check Status And Information
Money Information: Code#:US6-0043-1113-400-0PL

Transfer Number 2057
Transfer Placed 19 October 2010
Transfer Status Processed successfully
Transfer Routing Number sdaffasd
Transfer Transit Number sadfds
Destination Name sdfasdfsdfasd
Destination Bank sdfsdafsadf

Bank Address:
sadfsadfsdfsdafsdf

IBAN International Bank Account Number:
sdafasdfsdafsdfsdafafsdf

Destination Country POLAND
Destination Phone NO STATUS
Swift Code: ********
Item Descript_ion sdfasdfsdafasdfsdafsad
(numer aukcji)
Auction site Allegro.pl
Item Unit 1
Item Amount 350 EUR
Shipping Fee 150.00 EUR
Total Amount 500.00 EUR
Courier Service EMS POCZTEX POLSKA (plane)

Buyer Information:
Name Mr Patrick Joe

Address 3 Quinlan Farm Road
City,State,Code Raymond, NH 03077
Country USA.
E-mail patrickjoe02@gmail.com

Bank of America Account Available
Bank of America Account Number 32983-87202
Bank Of America Account Type Savings and Checking Account
Bank Of America Account Status Valid and AvailableBank of America helps build strong communities by helping people achieve their dreams.. We reach for higher standards every day, in everything we do - for our customers, our shareholders, our associates and our communities, upon which the future prosperity of our company rests.
If you have questions,Please visit our website at www.bankofamerica.com, you can also contact our online customer care services at onlinetrackingapproved@accountant.com


Kenneth D. Lewis
Chairman, CEO and President


==================================================================
*** THIS IS AN AUTOMATED MESSAGE,URGENT REPLY


Co za kretyni z tych ludzi, tylko oszukują. Chyba trzeba na każdej stronie napisać ostrzeżenie przed takimi zjebami(za pszeproszeniem).
Autor: Damian         Data: 2010-10-19 08:45:15
HAHAHAHA mam to samo:D pierdzieleni oszuści. Koleś za mój telefon zaoferował ma 500 euro. Myślę sobie w ch** kasy ale co nic nie mam do stracenia. Zdziwiło mnie ponieważ dzień wcześniej napisała jakaś babka i też chciała żebym telefonik do Nigerii wysłał. Od razu nabrałem podejrzeń ponieważ po pierwsze skoro przeczytała moje ogłoszenie, które napisałem po polsku to po jasną cholerę pisała po angielsku? W dodatku ich angielski był straszny:D:D Oto jedna z wiadomości, którą napisał do mnie MR. Marcus Grant:D
Hi,

Am Marcus grant from united kingdom ,i saw your item on internet
and i want to buy it.do you accept bank transfer or PayPal because
that is the only way to pay for the item and am ready to pay you €
500 euro and want you to calculate the shipping cost to Africa because
am sending to my wife who work with the British embassy in Africa and
i will want you to ship the item with DHL or EMS poster service..


Await for your reply

Best regard
Mr Marcus grant

+447 024 011 255


Ogólnie ściema niesamowita:D uważajcie na tych idiotów:) Pozdrawiam. Jak coś piszcie damian121@buziaczek.pl:DDDD
Autor: kamila         Data: 2010-10-18 23:18:41
Hejka. To niesamowite!! Nie sądziłam, że to już powszechny problem. Też przez dwa maile, dawałam się nabierać, ale właśnie dostałam odpowiedź na mojego i postanowiłam z ciekawości sprawdzić w google co mi się pokaże po wpisie logos nigeria. I pierwszy link, był właśnie tym adresem, gdzie teraz jestem. Sprzedawałam telefon na allegro. Drogi, bo milestone, drogi, ale nie za tyle ile ten ktoś z "logos.." oferował. Trochę mi to było podejrzane, powiedziałam o tym znajomym i wszyscy jednogłośnie: "jak dostaniesz kasę, to co się martwisz"... Jednak ja trochę ostrożniej podeszłam do tematu i to było trafną decyzją. gdybym nie trafiła na to forum, nie wiem jakby się dalej sprawa potoczyła.... Poniżej wkleję maila, którego dostałam jako pierwszego, później moją odpowiedź i znów maila zwrotnego z dzisiejszą datą:
Hello Seller,
How Are You Doing Today? My Name Is miss nicolas kate. Am From UK, And I Saw Your Item Listing On Allegro And I Am Very Much Interested In Purchase Of This Item To My Cousin As Her Birthday Gift.My Method Of Payment Will Be Via Bank Transfer/PayPal and I Will like The Item To Be Shipped By (POCZTEX EMS). So i will offer you €450 for the item plus the shipping cost to my Cousin .

And Immediately You Receive a Confirmation From My Bank . Kindly Go And Ship Out The Item And Get Back To My Bank For Verification.. So That My Bank Can Confirm The Shipment.

Moja odpowiedź: Hello, I'm miss Kamila. I'm satisfied that you're interested my offer.
If you really want buy this phone I have no problem. You're suggestion
about price is OK. As for shipping it's ok to. I can send it courier anywhere you want.
Give precisely answer because I must remove auction before the end of.

All good,
Kamila

I znów ich:
hi thanks for the reply ,may god be with you and your family i love to buy this item from you pls, and i will be happy if you can sale this item for me ,thanks may god be with you ,so kindly send me your full detail so that the payment can be made to you


HERE IS THE ADDRESS:

Name"....... Ben Ola
Address.........23 Moshalashi Alao Street
City.................lagos Nigeria


I na tym koniec, bo właśnie w tym momencie, postanowiłam sprawdzić o co "kaman".

Dzięki wielkie założycielom tej stronki i mam nadzieję, że pozwoli ona ustrzec przed Bóg jeden wie czym... Nie dajcie się zwieźć kasie

Pozdrawiam
kamila
Autor: wiolka         Data: 2010-10-18 14:55:23
A ja wystawiłam suknie ślubna na stronie 3miato http://ogloszenia.trojmiasto.pl/

I odezwała się do mnie też "dr" Mairy:
is this item still in stock for sales..?? if yes please let me know
and also tell me the item final cost plus the working condition. you
can get back to me at (drmairysalmon98@gmail.com) Thanks Doctor Mary


DRUGI MAIL:

Hello....Thanks for your message Am Doctor Mary From Canada and i
want you to know that i really appreciate your quick response...I am
interested in buying this item for my daughter who is on charity
movement in Nigeria and due to the urgency Need of the item by my
daughter i will like to offer you 450Euro for the item cost plus
the shipment fees via (www.poczta-polska.pl ) ( Registered Mail Post
office shipment Service ).. to my daughter address below

However, here is the shipment address

NAME...................ADEAGBO ABIODUN
ADDRESS.......... No 16 Obalende Road
CITY.................. Ijebu-Ode
STATE................OGUN
ZIP CODE............23437
COUNTRY...........NIGERIA
PHONE NUMBER: +2348138590995 begin_of_the_skype_highlighting +2348138590995 end_of_the_skype_highlightingI want you to get back to me with your full bank details like
below,son that i can make the payment asap...

Bank Name...
Bank Address...
Account Number...
Account Holders Name...
Swift code...
Bic ....


All above Information of your bank are needed for me to make an
immediate payment deposit of the money into your Bank account...

Hope to read from you Soon so that i can proceed with the payment of the item...

Best regards,

Doctor Mary


ALE MOJ MĄZ BYL CZUJNY ;)
Autor: Milena         Data: 2010-10-18 14:20:33
Ja również zostałam w to wplątana.
Czułam że to ściema ale podałam nr konta i nazwisko bo wiedziałam że przez to nic mi nie grozi.
Gdy napisalam stanowczo ze zadnego telefonu nie wysle to zaczał mnie straszyc ze zgłosi to w ciagu 24 godzin do banku i mnie oskarży za oszustwo. Dostałam oczywiście podrobione maile od Bank of England.

Oto jego e-mail: jamesbillburger55@gmail.com

Proszę uważac:)
Autor: Frank         Data: 2010-10-18 11:12:58
Witam dociekliwych

IP: 82.128.80.134 - w czystej formie numer z Lagos - jest to ruter providera publicznej wifi w Lagos.
IP: 213.186.58.101 - proxy server we Francji maskujący autora maila.

Obecnie oszuści z Lagos zagościli na serwerze www.o2.pl. Autorzy typu maili z "ciekawymi" ofertami, używają adresów xxxx@o2.pl i są z Lagos.

Frank
Autor: ja         Data: 2010-10-17 20:37:48
ja tez dostalam identycznego maila od Doctor Mary Salmon
Autor: Sirkitek         Data: 2010-10-17 16:53:05
Witam jak napisał dober ja właśnie też otrzymałem maila od tego gościa najłatwiej sprawdzicie sobie nadawce kopiując jego ip i sprawdzając na stronie która pozwala ustalić informacje poprzez ip a w google jest tego mnóstwo

Wiadomość od: facebook787, wysłana z komputera o numerze IP: 82.128.80.134

A oto info po wrzuceniu na stronke która sprawdza IP

Do tego adresu ip: 82.128.80.134
nie jest przyporządkowana żadna nazwa hostu.

Nazwa sieci: AFRINIC-NET-TRANSFERRED-20050223
Kraj: EU # country is really somewhere in African Region
Pula adresów IP: 82.128.0.0 - 82.128.127.255

Opis sieci:
This network has been transferred to AFRINIC

Dane adresowe sieci:
see http://www.afrinic.net
AFRINIC, see http://www.afrinic.net
Wszystkich komentarzy: 5550
Przejdź do strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555
Dodaj swój komentarz


Najnowsze wpisy premium

Zobacz wszystkie wpisy.

Dodaj wpis »

© 2005 - 2020 by ebiznes e-biznes własny biznes